Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.

     Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

      Це одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у житті.

      Вибір професії, як і будь-який вибір – це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів та необхідності  враховувати різноманітні фактори. Є такий вираз: «Щастя-це коли ранком  хочеться йти на роботу, а після роботи – додому».

      Для України збереження та розвиток власного людського капіталу є вкрай актуальним викликом, адже у країні спостерігається глибоке системне безробіття, особливо цей процес поглибився через війну, яку розв’язала рф в Україні. З одного боку – це відтік «мізків» за кордон, що набув катастрофічних розмірів, з іншого – кадровий голод серед українських роботодавців (як комерційних, так і державних).

      Профорієнтаційна робота повинна здійснюватися на всіх вікових етапах, але саме період ранньої юності є найбільш сензитивним для формування готовності учня до професійного самовизначення.

     Профорієнтаційна робота повинна служити одній меті – активізувати учня, сформувати у нього прагнення до самостійного вибору професії з урахуванням отриманих знань про себе, свої здібності і перспективи їх розвитку. В цьому йому повинні допомогти батьки, вчителя та шкільний психолог.

                              МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ. ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ШКОЛЯРІВ

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/proforiyentaciya-shkolyariv