ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №13

Правила поведінки учасників освітнього процесу у школі забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини та базуються на чинному законодавстві України.
Даний документ являється шкільним законом, обов’язковим для учнів, батьків, педагогічних працівників та інших працівників школи.
Усі учасники шкільного життя – школа, батьки та діти – несуть спільну відповідальність за забезпечення дотримання та виконання правил поведінки.
Якщо кожен учасник освітнього процесу буде слідувати правил поведінки, у школі встановиться доброзичлива атмосфера, сприятлива для життя та навчання.
За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов’язків, порушення Статуту, Правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до чинного законодавства.
Усі учасники шкільного життя мають бути організовані, свідомі, турботливі та відповідальні, поважати права інших.

Загальні етичні правила учасників освітнього процесу
Педагогічний та учнівський колектив, обслуговуючий персонал повинні постійно дбати про авторитет та імідж закладу освіти, зокрема:

  • не повинні бути носіями негативної оцінки чи інформації як про своїх друзів,колег, співробітників, так і про заклад у цілому;

  • не обговорювати рівень освітнього процесу, вчинки, поведінку своїх друзів у громадських місцях;

  • толерантно, справедливо давати оцінку кожному прожитому дню;
  • спілкуватись тільки державною українською мовою, дотримуючись етичних норм спілкування.

ШКОЛА – ПРОСТІР БЕЗПЕКИ ТА КОМФОРТУ
1. Цькування, залякування, лихослів’я та знущання (булінг) над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами. Учні та працівники школи категорично засуджують подібне.
2. Висловлювати свої погляди слід не зачіпаючи гідності і почуттів інших людей, використовувати ненасильницький спосіб вирішення конфліктів та підтримувати сприятливу психологічну атмосферу.
3. Бійки, штовхання, бігання сходами, коридорами, небезпечні ігри, застосування фізичної сили можуть призвести до травмувань.
4. Дотримання правил пожежної безпеки, правил охорони праці, безпеки життєдіяльності у школі та поза її межами допоможуть уникнути травматизму, надзвичайної ситуації, зберегти життя та здоров’я.
5. Навчальне та спортивне обладнання слід використовувати тільки після дозволу вчителя та після проведення інструктажу щодо його використання.
6. Школа – територія вільна від спиртних напоїв, наркотичних речовин, цигарок
(в тому числі електронних).
7. Школа – не місце для азартних ігор та будь-яких фінансових операцій між учнями. Виключення складають
шкільні економічні та благодійні проекти.
8. Школа – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин, шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.

9. Йти зі школи та її території можна лише з дозволу класного керівника або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
10. Під час перерви можна вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де заборонено знаходитися (горище, підвал, кухня…), залишатися у приміщення школи з метою безпеки та уникнення травмувань.
11. У разі здійснення стосовно вас протиправних дій, слід негайно звернутися за допомогою до свого класного керівника або чергового учителя.
ШКОЛА – ПРОСТІР ДРУЖБИ ТА ВЗАЄМОПОВАГИ
1. У школі панує повага, усі ставляться один до одного ввічливо, толерантно та справедливо.
2. Ввічливо розмовляти між собою, з учителями/учнями, працівниками школи, молодшими та дорослими – це приклад вихованості.
3. Школа – територія, де поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
4. У спілкуванні необхідно поводитися так, щоб чути інших, поважати право кожного на свій особистий простір.
5. Відстоювати свою точку зору, погляди та переконання під час обговорення спірних і неоднозначних питань слід у коректній формі, дотримуючись правил комунікації.
6. Майно школи необхідно використовувати бережно та охайно, дбати та підтримувати чистоту й порядок в приміщеннях та на території школи, поважати працю технічного персоналу.
7. У школі та за її межами слід бережно ставляться як до свого, так і до чужого майна, речі, які належать іншим, брати тільки із дозволу господаря.
8. Знайдені речі, кимось втрачені або забуті, слід здати черговому.
9. У школі та за її межами слід ставитися до інших так, як би хотіли, щоб ставились до вас.
ШКОЛА – ПРОСТІР СТАРАННОГО НАВЧАННЯ
1. Приходити до школи за 10-15 хв до початку занять, підготовка свого робочого місця та всього необхідного навчального приладдя до уроку –
приклад організованості, пунктуальності та відповідальності.

2. Дотримання розкладу, виконання завдань вчасно, серйозне ставлення до навчання, розгляд навчання, як основну мету свого перебування в школі –
чинники успіху та результативності.
3. Пропускати уроки можна тільки з поважних причин, які повинні бути документально підтверджені. Попереджати класного керівника про пропуск навчальних занять слід обов’язково і вчасно.
4. Пропуски протягом 10 днів без поважної причини розглядаються відповідними органами згідно з чинним законодавством.
5. Під час уроків слід працювати організовано, зосереджено, дотримуватись правил роботи, поважати знання та досвід учителів.
6. Якщо під час уроку необхідно поставити запитання або відповісти на запитання вчителя, необхідно підняти руку.
7. Навчальні завдання, завдання поточного та підсумкового контролю результатів навчання виконуються самостійно. Подавати на оцінювання слід лише самостійно виконані роботи, що не є запозиченими або переробленими з
іншої роботи.
8. Використовувати у навчальній або дослідницькій діяльності необхідно лише перевірені та достовірні джерела інформації та грамотно посилатися на них.
9. Розмови, ігри, інші справи, що не стосуються уроку – відволікають від занять та порушують права інших.
10. Електронна система Моя Школа – платформа для надання навчальних матеріалів, запису тем уроків, домашніх завдань та комунікації між учасниками освітнього процесу.
11. На уроки фізичної культури слід приходити у чистій спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізичною культурою, обов’язково присутні у спортивній залі.
ШКОЛА – ПРОСТІР КУЛЬТУРИ
1. У школі та поза її межами необхідно слідкувати за своїм мовленням, дотримуватися культури мовлення, вживати літературну лексику й уникати сленгу та нецензурних виразів.
2. В одязі, макіяжі, манерах спілкування необхідно дотримуватись правил етикету, виражати пошану до самого себе і оточуючих. Спортивний одяг призначений для занять фізкультурою, на інших уроках він недоречний.
3. Використовувати яскраву косметику, прикраси, неформальну символіку, свастику і атрибутику не рекомендується.
4. Про своє здоров’я, фізичний стан, гігієну та зовнішній вигляд необхідно дбати завжди.
5. У їдальні необхідно дотримуватись правил здорового харчування та його культури, мити руки перед споживанням їжі, дотримуватися черги, бути обережним при вживанні гарячих та рідких страв, прибирати посуд за собою.

6. До їдальні слід заходити тільки під час перерв, попередньо зняти верхній одяг.
7. Долучатися до суспільно-корисної праці, робити прибирання класної кімнати необхідно з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей та вимог гігієни.
8. Час перерви – особистий час кожного. Учні проводять його не заважають іншим.
ШКОЛА – ПРОСТІР СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
1. Мобільний телефон – засіб зв’язку, за його допомогою можливе впровадження інформаційно-комунікаційних технологій з освітньою метою.
2. Під час уроків мобільний телефон знаходиться у спеціально відведеному в класному кабінеті місці, увімкнений на режим «без звуку», щоб не порушувати
права інших. Використання його на уроках можливе лише з дозволу вчителя з освітньою метою.
3. Телефонні розмови доцільно проводити на перервах, не порушуючи права інших учасників освітнього процесу.
4. Використовувати телефони під час перерві можна на свій розсуд, але слід дотримуватись правил профілактики негативного впливу гаджетів на здоров’я людини, музику слухати у навушниках.
5. Використовувати Інтернет ресурси необхідно виключно з навчальною метою. Відвідування сайтів, які містять непристойну, заборонену, нелегальну інформацію, насильство – недопустимо.
6. При користуванні мобільним телефоном потрібно дотримуватись норм загальної культури людини.
7. Фотографування, записування на відео або диктофон, поширення інформації без згоди осіб, яких записують, а також поширення інформації, що може образити інших осіб або заподіяти їм шкоду – суперечить чинному законодавство.
8. Використання інформації з Інтернет ресурсів має містити посилання на джерело з метою дотримання принципів академічної доброчесності.
9. Збереження власного гаджета та оргтехніки, яка є шкільним майном – особиста відповідальність кожного.
10. Школа не несе відповідальність за збереження власних гаджетів учнів.