Дистанційне навчання — це індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

         За потребою наш освітній заклад протягом року може переходити на певний час на дистанційну форму навчання.

         Школа керується Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 08.09.2020 №1115 https://mon.gov.ua/ua/npa/deyaki-pitannya-organizaciyi-distancijnogo-navchannya-zareyestrovano-v-ministerstvi-yusticiyi-ukrayini-94735224-vid-28-veresnya-2020-roku

 

     Основними інструментами освітнього процесу під час дистанційного навчання в нашому закладі є електронна освітня система « Моя школа» та сервіс відео-зв’ язку Google Meet.

        Шановні учасники освітнього процесу!
Надаємо інформацію про додаткові освітні платформи та ресурси,якими ви можете скористатися:

Електронним ресурсом Всеукраїнська школа онлайн https://lms.e-school.net.ua/

Також до уваги наших учнів:

  • Матеріали та телеуроки, що розміщені на сайті Департаменту освіти і науки в розділі «Дистанційне навчання» https://don.kyivcity.gov.ua/content/dystanciyne-navchannya-resursy.html
  • Освітня ініціатива для учнів початкової та середньої школи України: від школи Базис https://vb.me/school_info разом з Viber-спільнотою Школа.інфо
  • Онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: від Академії Сучасної Освіти А+https://aplus.ua/

                    Поради Держспецзв’язку: як убезпечити себе в кіберпросторі під час онлайн-навчання:

 

  1. Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно під‘єднатися та відкривати необхідні вебсторінки.
  2. Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.
  3. Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.
  4. Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
  5. Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:ймовірність підхопити віруси під час відкриття підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);ризики під час встановлення невідомих програм;небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.
  6. За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» у браузері. Вкладка «Завантаження» підкаже, які файли були збережені з інтернету.
  7. Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція «Батьківський контроль»).
  8. Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.
  9. Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.
  10. Дитина має знати, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків.

        Усі ми знаємо прості правила, які дозволяють відносно безпечно користуватися Інтернетом, але не зайвим буде нагадати про них ще раз. Особливо важливо донести цю інформацію до дітей, які лише починають свої мандрівки всесвітньою мережею.

 

       

        Практичні поради батькам щодо блокування шкідливого для дитини контенту

        Якщо батьки прагнуть захистити дитину від негативного впливу інформації в мережі Інтернет, особливо від шкідливого контенту, вони можуть:

обмежити контент та час користування дитиною Інтернетом за допомогою технічних засобів. Наприклад, браузер Google Chrome, зокрема, пропонує розширення Adult Blocker, – веб-фільтр, який обмежує доступ дітей і підлітків до певних сайтів. Крім того, існують спеціальні програми для батьківського контролю (“ChildWebGuardianPro”, “Teentor”, “КіберМама” тощо), пошукові системи, розроблені спеціально для дитини (“Kiddle”, “Safe Search Kids”) та браузери (“Дитячим браузером”, “Safe Browser for Education with Parental Controls and Porn Blocking”);

у випадку виявлення шкідливого контенту звернутися до служби підтримки відповідної соціальної мережі чи адміністратора сайту;

у випадку виявлення шкідливого контенту, який заборонений законодавством України негайно звернутися до Департаменту кіберполіції Національної поліції України.